Nadcházející akce SOMu:

Letní výlet

31. květen - 2. červen, Volyně

Poslední akce tohoto školního roku! Spaní pod širákem, či ve stanu, putování přírodou a sezení u táboráku za zvuku kytary jsou v dnešní době nedostatkové zboží. Letní výlet je příležitost, jak se snadno dostat k těmto věcem a naplno si je s kamarády užít!

Pár důležitých informací:

  • Počet stanu se bude odvíjet od počtu účastníků, prosíme o včasnou přihlášku!
  • Cíl: zřícenina hradu Helfenburk 
  • Sraz v 18:00 na volyňském nádraží.
  • Bude připravena suchá i mokro-studená verze, takže se není čeho bát. Náročnost bude uzpůsobena počtu účastníků.
  • S sebou spacák, karimatku, teplé oblečení na ven, pevnou obuv, hygienické potřeby, osobní léky, ideálně Bibli se zápisníkem a něčím na psaní a případně hudební nástroj.
  • Poplatek není, jídlo si musíte přivézt vlastní!

Jedeme také na:

Kemp mládeže                                      Pod jednou střechou

7. - 14. července, Strmilov

Máš čas týden o prázdninách a chceš se naučit něco, co by sis nikdy nezkusil (tvorba loutek, muzikál, ekologie, sport, ale také minigolf, rybaření, tvořivé workshopy, ...) a přitom strávit skvělý čas s evangelíky, užít si léto a třeba se bavit s členem Synodní rady? Tak už ten volný čas nemáš ;)

Levné přihlašování je jen do konce května, tak to nezaspi!

Festival Otevřeno Jimramov

23 - 25. srpna, Jimramov

A ještě jedna skvělá (nejen) evangelická akce o prázdninách - hudební festival v parku v krásném městečku na Vysočině, kde zaslechneš skvělé známé i neznámé kapely.

Sjezd (nejen) evangelické mládeže  Open space

4. - 6. října, Nové Město na Moravě

Sjezd je celostátní (celocírkevní) akce, na které je vždy spoustu lidí a různorodý program, který si můžeš navolit a sestavit v podstatě sám. A hlavně - potkáš tam opravdu hodně skvělých lidí.


V rámci naší církve je však možné jet ještě na mnoho dalších akcí. Na některé pozvánky a akce se můžete podívat zde:


Co se hodí vědět před první akcí

Neboj se přijet, nové kamarády vždy rádi přivítáme! I když třeba nejsi křesťan, nikoho z nás neznáš, nebo nevíš, co čekat, těšíme se na tebe!

Na akcích bývá tak 5 - 25 lidí, program se odvíjí od typu a tématu akce, ale většinou nechybí různé hry, zpívání, kecání a krátký duchovní program. Všechny části programu jsou dobrovolné, můžeš i přijet jen na část akce, jen nám o tom dej vědět.

Pokud není napsáno jinak, jídlo je zajištěné, takže si neber řízky od maminky.

Rozhodně si ale nezapomeň spacák, vhodné oblečení a kartáček s pastou. Často se hodí i karimatka, hudební nástroj, Bible, zpěvník Svítá, zápisník, buchta a skladná karetní nebo desková hra.


Autoři fotografií: Tomáš Pikous, Benjamín Skála, Vojtěch Dárvík Máca